קידום אתרים – איך עושים את זה ולמה?

למה קידום אתרים חשוב כל כך ואיך עושים את זה? כל התשובות נמצאות בהמשך מאמר זה!

המטרה של קידום אתרים

בכל פעם שנכנס גולש ומבצע חיפוש בגוגל, עולות בפניו תוצאות רבות של אתרים שונים, המתחרים ביניהם על תשומת הלב של הגולשים. זאת, במטרה להפיץ את המוצר, השירות או הרעיון שהאתר מציע לכמה שיותר אנשים. לשם כך יש לקדם את האתר ופעולה זו נעשית בעבודה קשה או בתשלום. על שתי הדרכים נרחיב מיד.

קידום ממומן

שיטה אחת לקדם אתרים היא באמצעות קידום ממומן. הקידום הממומן מתבסס אך ורק על מתן תשלום לגוגל בתמורה לפרסום האתר שלכם במקומות הבולטים ביותר ברשימת תוצאות החיפוש. היתרון של הקידום הממומן הוא בתוצאות המידיות. החיסרון של הקידום הממומן הוא גם בהפסקה המידית שלהן ברגע שהתשלום מופסק.

קידום אורגני

קידום אתרים אורגני מתבסס על הכרת הפרמטרים של גוגל לקידום אתרים שונים ברשימת תוצאות החיפוש ושימוש בהם לטובת האתר המקודם. לדוגמה, ידוע שגוגל מקדם לפי שימוש במילות החיפוש הנפוצות ביותר באותו התחום ולכן מומלץ לכתוב תכנים בעלי אותן מילות מפתח ולחזור עליהן לאורך התכנים בהתאם לכמות הפעמים הרצויה לגוגל. חשוב לדעת, שגוגל לא אוהב תכנים חסרי טעם, שבהם מילות המפתח מופיעות יותר מדי פעמים, מפני שאז האלגוריתם מבין, שזוהי מניפולציה לצורך קידום.

דרכים משתלבות

יש פעמים, שבהן לא צריך ואפילו לא כדאי לבחור רק דרך אחת לקידום האתר. הכוונה היא בעיקר לאתרים חדשים בתחילת דרכם. לעתים, בשלב זה מומלץ לשלב בין שתי הדרכים של קידום אתרים וסיבה לכך היא זו: כאשר אתר רק מתחיל את דרכו ברשת, אין לו חשיפה כלל וכלל וכדי להניע  אותו מעט, מומלץ להיעזר בקידום הממומן וכך להגדיל את החשיפה המידית שלו. במקביל, מומלץ גם לעבוד על קידום אורגני, על מנת לשמר את הקידום לאורך זמן ואט אט להיפרד מהקידום הממומן.

חשוב לציין, ששיטה זו לא תמיד מתאימה ובכל מקרה, בכל הנוגע לקידום אתרים, תמיד מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע מומחים בתחום!