קידום אורגני בגוגל באתרי וורדפרס – כיצד עושים זאת?

קידום אורגני בגוגל אתרי וורדפרס, אז בניתם אתר בוודרפרס בעצמכם, או דרך חברה לבניית אתרים, מה הלאה? דבר אחד אוכל להבטיח לכם, זה שבניתם אתר יפה, לא יקדם אותו בגוגל וזה כמו מסעדת יוקרה באמצע המדבר. אתרי וורדפרס צריכים קידום כמו כל האתרים האחרים שבנויים בפלטפורמות אחרות. אך בוודרפרס יהיה לכם יותר קל לקדם ובמאמר זה, נעבור על כמה דברים חשובים.

 

אז מהו למעשה וורדפרס?

 

וורדפרס הינה פלטפורמה לניהול תוכן וכ30% מהאנשים משתמשים בפלטפורמה הזאת על מנת לנהל, להפיץ ולפרסם את אתריהם. אך וורדפרס עם השנים, הפכה לפלפורמה שאפשר לבנות בה כל דבר החל מאתרי בלוג קטנים ועד לחנויות איקומרס ענקיות שמכניסות תנועה וכסף לאתר. למעשה, וורדפרס הינו כלי שאפשר ליישם בו פעולות SEO ולקדם את האתר שלכם. וככל שהזמן עובר, המערכת נהיית יותר שימושית, ידידותית, ובעלת פוטנציאל גדול לקידום האתר.

 

בחירת תבנית נכונה

 

בוורדפרס ישנן אלפי תבניות בין אם בפרימיום או בחינם שבהן אתם יכולים להשתמש על מנת לעצב את האתר. לפני שאתם בוחרים את התבנית שלכם, דאגו לבחור תבנית שהיא מובייל פרנדלי (Mobile Friendly) וזאת על מנת למנוע צרות עם גוגל. גוגל הכריזה והיא תמיד אומרת שאתרים שלא נוחים לשימוש בנייד, ידורגו פחות בתוצאות החיפוש ויש לכך משמעות רבה. בחירתצ תבנית שכבר ידידוית לשימוש במובייל, תחסוך לכם כאב ראש והתעסקות עם בניית אתר מותאם לנייד בהמשך.

 

דבר שני, ביחרו תבנית שלא צריכים להשתמש בה עם המון תוספים וסקריפטים צד שלישי. התוספים והסקריפטים הללו מכבידים על האתר וגורמים לו להיות איטי יותר וגוגל לא אוהבת את זה. באתר Gtmetrix או google page speed insight שניבנה על ידי גוגל, תוכלו לבדוק את התבנית ולראות אם היא כוללת תוספים נוספים או סקריפטים צד שלישי וכך תדעו שכדאי להימנע מהם. נכון להיות, במאי 2021, גוגל הכריזה שהיא תכניס לאלגוריתם הליבה שלה את ציון מהירות האתר. אתרים שציון המהירות שלהם יהיה נמוך, יפגעו.

 

שימוש במבנה קישורים תקין

 

מהו מבנה הקישורים? למעשה זה הפוסטים והדפים באתר שלכם. חשוב שמבנה הקישורים האתר יהיה מבוצע בצורה אופטימלית ומיטבית. בוורדפרס- הגדרות- מבנה קישורים תוכלו לבחור את מבנה הURL של הדפים באתר לפי בחירתם. השימוש שאני מעדיף לעשות בקישורים הינו פוסטניים או באנגלית זה נראה יותר טוב (postname) משתי סיבות. הראשונה, כשאנשים מסתכלים על הURL הם רואים בידיוק איפה הם. לדוגמא example.co.il/car/cartest. דבר שני, המבנה הזה משאיר את הURL קצר. לפי מחקר של Ahref נמצא כי  אתרים בעלי URL קצרים מדורגים גבוה יותר בתוצאות החיפוש.

 

בוורדפרס ישנם אפשרויות רבות ואני ממליץ לכם לקרוא גם על התוסף יוסט שהוא חובה למקדמי אתרי וורדפרס. ישנם עוד אלפי טיפים ושיטות קידום נפוצות בוורדפרס שיוכלו לעזור לכם לקדם את האתר אורגנית.

אבל בנתיים, זה השנקל וחצי לגבי בניית אתר וקידומו. בהצלחה