כל מה שרציתם לדעת על מעצב/ת UX

בעידן שבו אנחנו חיים יש שלל עבודות ותפקידים שכלל לא היו קיימים בעבר. לכן, אם נשאל את סבא או את סבתא מה זה בדיוק מעצב/ת UX, עלול להיות שהם לא יידעו לענות לנו. הדור הצעיר, לעומת זאת, יודע לומר בדיוק מה עושים מעצבי ומעצבות UX – הם האנשים שאחראים על שיפור מתמיד של שביעות רצון המשתמשים באפליקציות שונות. מדובר על תפקיד מאוד חשוב ויצירתי. למעשה, אם ננסה לרדת לעומק הפרטים, אנחנו נראה שכל מי שהשקיע בבניית אפליקציה רוצה לעשות הכול כדי שהיא תזכה להצלחה. לכן ברור מדוע חוויית המשתמש כל כך חשובה, וכאן דיוק נכנס לתמונה מעצב/ת UX. 

מה עושה בפועל מעצב/ת UX

אומנם אנחנו יודעים שקיים כזה תפקיד מעצב ומעצבת UX, אבל מה אנחנו באמת יודעים על העבודה שלהם בפועל? מעצב ומעצבת UX למעשה משפרים את חוויית המשתמשים לא רק באפליקציות, אלא גם: 

  • באתרי אינטרנט שונים 
  • בתוכנות מגוונות 
  • במערכות 

חלק ממה שעושים אנשי מקצוע כאלה בפועל, הוא לקחת פעולה מאוד מסובכת ולהפוך אותה לפשוטה לביצוע עבור המשתמש זה תפקיד עד כדי כך מהותי, שבהחלט ניתן לומר שעבודתו של מעצב/ת UX תשפיע על הצלחת האתר, התוכנה או האפליקציה. לכן ברור מדוע עוד ועוד אנשים רוצים ללמוד ולעבוד בתחום הזה, שכן היום כל מי שיש לו אתר או יישומון זקוק לשירות כזה. 

האם מדובר על שירותים שתשלמו עליהם הרבה? 

אתם נמצאים בצד של בעל האתר או האפליקציה? רוצים לעבוד מול מעצב שמומחה בתחום הUX ותוהים עד כמה זה יקר? חשוב לדעת שדווקא בגלל שיש היום לא מעט מומחים שעובדים בתחום הזה, אנחנו רואים שהמחירים יותר נוחים. זה אומר שאם תפנו אל מספר משרדים שעובדים בהם מעצבים עם מומחיות בתחום הזה, תוכלו לקבל הצעות מחיר מגוונות. בצורה כזאת תוכלו לחסוך לא מעט כסף, כי מה פתאום שתבחרו את מי שיגבה מכם את המחיר הכי יקר שיש? אומנם יש משמעות אדירה לעיצוב ולחוויית המשתמש, אך זה לא אומר שחובה תמיד לשלם על כך הון עתק.