לימוד שיווק דיגיטלי

מקדם אתרים מקצועי לא נמדד על פי תעודה או ההסמכה. הוא נמדד בעיקר לפי הצלחתו ולפי שנות הוותק במקצוע. במקצוע זה הרבה מהפעמים הוותק אינו גדול כי שוק קידום האתרים הינו שוק חדש יחסית. ישנם מוסדות המלמדים שיווק דיגיטלי ונותנים כלים למקדמי האתרים ומספקים להם תעודה. אך בסופו של דבר מה שקובע הוא טיבו של מקדם האתרים הצלחותיו והכישורים שלו. איך מיישם את מה שלמד במהלך לימודיו במוסד הלימודים או מניסיון עבודה מצטבר בתחום. לימוד שיווק דיגיטלי ניתן ללמוד במוסדות הלימוד או מתוך ניסיון בשטח.

לימוד שיווק דיגיטלי ואסטרטגיות שיווק:

ניתן ללמוד את חוקי השיווק הדיגיטלי והשימושים בשפה הייחודית של המרחב הדיגיטלי, אך האמת שאין כללים ברורים. יש דרכי פעולה והכל נסמך על ניסוי וטעיה. השוק הדיגיטלי הוא דינמי ומשתנה בקצב מהיר ולאו דווקא בכיוון מסודר ומובנה. הוא נסמך על טרנדים, החלטות חברתיות ומונע מלחצים שונים שלעיתים פועלים בכיוונים מנוגדים. יש צורך בניסיון וחושים מפותחים להתחבר למקצב המיוחד ולנסות ולצפות את המהלכים הנכונים, זו אומנות בפני עצמה ובטח שלא מדע מדויק וצפוי מראש.

ישנם כללי עזר של גוגל שעוזרים למקדם האתרים וצריך ליישם את הכללים האלו במדויק ובצורה מקסימלית. לעשות עבודת לימוד מעמיקה של הפרויקט ולהתחיל לנסות ולבחון את הדרכים הנכונות לביצוע.

מומלץ לקחת פרויקטים המוגבלים לעד חצי שנה משותפת, ולעשות תיאום ציפיות מסודר של הלקוח ומציע השירות. לאחר פרק זמן זה לבחון האם המטרות שהוגדרו בתיאום הציפיות הושגו. נותן השירות יכול להתחייב רק על מה שהוא יכול לקדם ולשכלל באתר, ולא להתחייב על דברים שאינם בשליטתו.

בזמן בניית האסטרטגיה של שיווק הלקוח, מומלץ לעבוד ביסודיות רבה. להקשיב טוב לצרכים של הלקוח, ללמוד את הקונספט, האידאולוגיה והמוצר של החברה, ללמוד את השווקים, פילוחי השוק וקהלי היעד ולשווק.

לסיכום: לימוד שיווק דיגיטלי נרכש מתבניות לימוד ואסטרטגיות ברורות אך במציאות העבודה בשטח, יש צורך לעשות שימוש בכלים אלו מתוך מעוף מחשבה ומהירות הסתגלות לקריאת השוק והשינויים הדינמיים שמתרחשים בו.