היתרונות של טאבלט מוקשח אנדרואיד

גם "טאבלט" וגם "אנדרואיד" הם שני מונחים חדשים יחסית – הטאבלטים הראשונים שיועדו לציבור הרחב הוצגו רק ב-2002 (קודם לכן רק מוסדות רפואה וממשלה השתמשו במחשבי לוח) ואילו מערכת ההפעלה שהפכה לפופולרית ביותר עבור סמארטפונים החלה להיות מפותחת רק שנה לאחר מכן. ב-2005 גוגל קנתה את חברת "אנדרואיד" שפיתחה את מערכת ההפעלה ומספר שנים לאחר מכן היא כבר הפכה לנפוצה ומוערכת מאוד. אגב, הגרסה הנפוצה ביותר של אנדרואיד היא מרשמלו משנת 2015.

גם אם טאבלט מופעל אנדרואיד הוא מכשיר שרובנו מבינים את מהותו – מחשב לוח נייד במיוחד שפועל על בסיס מערכת ההפעלה אנדרואיד – הרי שהמונח "טאבלט מוקשח אנדרואיד" הוא כבר פחות מוכר, ובהחלט כדאי להכיר אותו ולהבין מהם יתרונותיו.

לאילו מטרות משמשים טאבלטים מוקשחים?

טאבלטים מוקשחים, עם אנדרואיד או בלעדיו הם מוצר שמיועד לעבוד בתנאים קשים במיוחד. אמנם גם הטאבלטים ה"רגילים" הינם מוצר עמיד מאוד, אבל ישנם מצבים ספציפיים שעבורם נדרשת עמידות גבוהה אף יותר. כך למשל צבאות שונים ובהם צה"ל עושים שימוש בטאבלטים מוקשחים – בין אם ככלי עזר לניווט בשטח ובין אם ככלי להעברת מידע מהירה ויעילה בין כוחות שונים או בין דרגי הפיקוד השונים. מאחר שהצבא פועל גם בתנאי מזג אוויר קשים, בסביבה לחה, בתנאי אבק וכו', אין מקום לפשרה מבחינת העמידות. עוד תחום שבו טאבלט מוקשח אנדרואיד הוא מוצר רלוונטי הוא הרפואה ובפרט תמצאו טאבלטים שכאלה באמבולנסים. מאחר שבמקרים אלה הטאבלטים עלולים ליפול, חשוב מאוד לבחור מחשבי לוח עמידים להפליא שישמרו על המידע יקר הערך שעשוי אפילו להציל חיים במקרים מסוימים.

למה עבור טאבלט מוקשח אנדרואיד היא מערכת ההפעלה המומלצת?

כאמור ישנם סוגים רבים של טאבלטים מוקשחים ואין כמובן הכרח להתקין בהם דווקא את מערכת ההפעלה שפיתחה גוגל – אבל אין ספק שעבור טאבלט מוקשח אנדרואיד היא מערכת ההפעלה המיטבית.

הסיבה לכך פשוטה: כפי שטאבלט מוקשח הוא מוצר עמיד מאוד בהיבט הפיזי, כך מערכת ההפעלה אנדרואיד מוכרת כאמינה מאוד וכיציבה במיוחד, ובעצם היא משלימה את רמת הוודאות הגבוהה לפעולה רציפה ותקינה של מחשב הלוח בכל מצב ובכל תנאי.