מה זה הר הכסף?

בשנים האחרונות אנו רואים את המושג הר הכסף כמעט בכל מקום. הממשלה עמלה רבות על מנת להביא את המושג הזה, ואת המשמעות אשר עומדת מאחוריו, אל התודעה הציבורית, אם זה בעזרת פרסומים בשלטי חוצות, הסברים באתרים הפיננסיים השונים, שיווק במדיה ובדיגיטל ועוד.

אז מהו בכלל הר הכסף? מה המשמעות של המערכת הזו וכיצד היא יכולה לסייע לכל אזרח? קראו את המאמר הבא ותמצאו מידע חשוב ובעל ערך על הר הכסף אשר יסייע לכם לקבל החלטות נכונות וחכמות יותר ולהשתמש במערכת על מנת לשפר את המצב הפיננסי שלכם ולהתחיל להתנהל באופן חכם יותר.

איך זה עובד?

הר הכסף הוא שם של מערכת ממשלתית אשר מכילה מידע על כל הגופים הפיננסיים השונים ומאפשרת לכל אדם למצוא מידע על כל מקור כספי אשר נמצא בבעלותו כמו קרנות פנסיה, גמל, השתלמות, חשבונות בנק או פקדונות ללא תנועה ועוד.

השימוש באתר הר הכסף הוא מאוד פשוט ומאוד נוח. כל מה שיש לבצע הוא זיהוי מדוקדק של המשתמש על מנת לוודא כי מבקש המידע הוא אכן בעל החשבונות המדוברים. לאחר השלמת הליך הזיהוי תקבלו ממש בתוך כמה שניות עד דקות את כל המידע הרלוונטי המתאים לכם ותוכלו לקבל מידע על כל חשבון או קרן פיננסית אשר רשומים על השם שלכם.

כמה זה עולה?

השימוש באתר הר הכסף אינו כרוך בתשלום. בנק ישראל החליט על הקמת המערכת המשותפת הזו על מנת לתת לאזרחים גישה לכספים אשר לא ידעו שנמצאים בבעלותם, ועל מנת לצמצם את סכומי הכסף הגבוהים אשר שוכבים אצל הגופים השונים ללא כל דורש.

חשוב לדעת כי היום ישנן סוכנויות רבות אשר מציעות לבצע את החיפוש הזה עבור האזרח בתשלום. כך שכאשר אתם מחפשים את אתר הר הכסף אתם חייבים להיות בטוחים כי נכנסתם לאתר הנכון עם הלוגו הממשלתי כך שתוכלו לקבל את השירות ללא תשלום. סוכנות פרטית תגבה תשלום עבור שירות האיתור, וכאשר יש לכם אפשרות לבצע זאת בחינם ובקלות, אין צורך בכך.