דגשים לבנייה של אתר אינטרנט עסקי

עסק שאין לו אתר אינטרנט – כאילו לא קיים, לפחות בכל מה שקשור לפרסום ושיווק. זו אולי נשמעת אמירה נחרצת, אבל העובדות מוכיחות כי אפילו חנויות וותיקות שפתוחות מזה שנים רבות, מקבלות עלייה משמעותית במכירות מייד עם ההקמה של אתר אינטרנט עבור העסק. אפילו אתר שהוא תדמיתי בלבד ואין בו אופציה של שופינג און ליין, משמע אתר "רגיל" ללא חנות ווירטואלית, יכול לספק חשיפה נהדרת לעסק בפני כמות עצומה של לקוחות פוטנציאליים, שלא היו מודעים כלל לקיומה ללא הגלישה ברשת.

האם כל עסק צריך אתר אינטרנט?

 

המעבר מאוף ליין לאון ליין קורה באופן טבעי כמעט בכל עסק בעולם, הן אצל חברות ענק ורשתות והן אצל חנויות קטנות ומקומיות. העניין הזה תפס תאוצה בעיקר בגלל שגם המכנה המשותף בין הגולשים ברשת השתנה עם השנים: אם בעבר הלא רחוק נתח הקהל המבוגר יותר, כלומר אנשים שחצו את גיל 50 – לא השתמש כל כך באינטרנט ולא ביצע חיפושים עבור עסקים בגוגל, כיום זה חלק בלתי נפרד מחייהם של אנשים מכל הגילאים, החל מילדים שזה עתה למדו לקרוא ועד לקשישים. בשל כך הקמת אתר אינטרנט הפכה לסוג של "חובה" עבור כל מי שמעוניין שהעסק שלו יצליח. בנייה של אתר אינטרנט איננה עניין של מה בכך וחשוב להשאיר את המלאכה הראשונית החשובה כל כך הזו למקצוענים בלבד, הן באספקט הוויזואלי והן באספקט של התוכן המשולב באתר.

מהי החשיבות של עיצוב האתר ליחסי ההמרה שלו?

אתרים שנראים טוב – מושכים קהל, זוהי קביעה מוכחת. החשיפה הראשונית אל האתר, כאמור, יכולה להיעשות באמצעות חיפוש בגוגל ופעמים רבות גם דרך הרשתות החברתיות, אך לאחר שהגולש נכנס לאתר – הרעיון הוא לעשות את כל מה שאפשר בכי לגרום לו לשהות בו כמה שיותר זמן. לעיצוב יש חלק משמעותי מאוד בהחלטה של גולשים להישאר או לנטוש: כאשר הגרפיקה מושכת את העין, הפונטים ש ל הטקסט נעימים לקריאה והתמונות המצורפות הן באיכות טובה, הגולש רוצה להכיר את האתר ואת מה שיש לו להציע יותר ויותר. מכאן, הדרך להוצאת הארנק וביצוע תשלום בעד השירות או המוצר – הולכת ומתקצרת ועמה גדלים יחסי ההמרה של האתר, כלומר היכולת שלו להפוך את הגולשים ללקוחות משלמים.

שימת דגש על חווית המשתמש תגדיל מכירות

 

בתחילת דרכו של אתר אינטרנט, חשוב לתת את הדעת לאופן שבו הגולש חווה את הגלישה עצמה. מעבר לתכנון ומחקר שוק ראשוניים, כדאי לבצע אופטימיזציה לאתר וכן לשדרג ולשנות אותו, לאחר קבלת פידבקים מן הגולשים באשר לחלקים באתר שראויים לשינוי ושיפור. קטגוריות כמו "דברו איתנו", "צרו קשר" ודומיהן נועדו בכדי לתקשר עם הגולשים, לגרום להם להרגיש חלק חשוב מן העסק ולייצר חווית משתמש אופטימלית, שתניע לפעולה ותעודד את הגולשים לבצע רכישה.