בדיקת מהירות – הדרך לדעת כמה האינטרנט שלכם טוב

כולם אוהבים שהאינטרנט רץ, שאפשר להוריד מהר קבצים, לצפות בטלוויזיה, לשחק משחקי רשת ולגלוש בדפדפן ולא לחכות הרבה זמן שהאתרים השונים יעלו. כל אלה צריכים מהירות גלישה אופטימאלית. כדי לדעת אם בבית שלכם יש מהירות גלישה אופטימאלית, מומלץ לכם לעשות בדיקת מהירות לרשת האינטרנט של הבית שלכם. פעמים רבות יש פער בין מהירות הגלישה שחברת התקשורת מציעה לבין מהירות הגלישה האמיתית. מהירות גלישה איטית מדי תגרום לכך שלא תוכלו לגלוש עם הרבה מכשירים בבת אחת בבית לא תוכלו להוריד אפליקציות בזמן קצר, לא תוכלו לראות טלוויזיה המבוססת על אינטרנט, כגון נטפליקס ולא תוכלו לשחק  במשחקים רציניים ברשת.

מהם הדברים שמשפיעים על בדיקת מהירות הגלישה

  • כאשר מבצעים בדיקת מהירות יש כמה דברים שיכולים להשפיע על הגלישה.
  • סוג ואיכות המכשירים זה קריטי מאוד. לכל טלפטופ נייד, טאבלט, או מחשב יש את סוגי החיבור שלהם. סוגי המכשירים השונים מראים תוצאות שונות בבדיקת המהירות. 
  • המכשירים השונים לא רק מראים דברים שונים בבדיקת המהירות. ישנם מכשירים שאינם יכולים מבחינה טכנית לספק את מלוא מהירות הגלישה שיש לכם. ישנם מכשירים שאינם יכולים לגלוש מהר, גם אם רשת האינטרנט בבית מהירה מאוד. 
  • גם סוג השרת חשוב לקביעת ומדידת המהירות ככל שהשרת קרוב יותר, כך משתנה תוצאת הבדיקה.   

מה אפשר לעשות כדי לשפר את מהירות הגלישה בבית

ביצעתם בדיקת מהירות ואתם רואים שהאינטרנט שלכם איטי מדי. דבר ראשון, תוודאו שכל המכשירים בבית מכובים ושהבדיקה נכונה. הדבר השני הוא לוודא שכל המכשירים בבית יכולים לתמוך במהירות גבוהה. אחרי שבצעתם את כל הבדיקות הפנימיות, מומלץ מאוד לפנות לספקית האינטרנט על מנת שתסייע לכם לקבל את מה שאתם משלמים עליו. לעתים נציגי השירות יוכלו לפתור לכם את הבעיה. לעמים יצטרכו להביא לכם טכנאי.  בכל אופן, אל תמהרו לעזוב את ספק האינטרנט שלכם בגלל מהירות גלישה. הרבה פעמים ספק אחר ייתן לכם מהירות גלישה טובה אך יהיו לכם הרבה ניתוקים. כל חברת אינטרנט יכולה לפתור לכם את כל בעיות הגלישה, רק צריך לבקש  מהחברה עזרה.