אבטחת מידע בענן: כך זה אמור להיות

אבטחת מידע בענן, שנקראת גם אבטחת מחשוב ענן, מורכבת ממערכת מדיניות, בקרות, נהלים וטכנולוגיות שפועלים יחד על מנת להגן על מערכות, נתונים ותשתיות מבוססי ענן. 

אמצעי אבטחה אלה מוגדרים להגנה על נתונים, לתמיכה בציות לתקנות ולהגנה על פרטיות הלקוחות, וכן להגדרת כללי אימות למשתמשים ומכשירים בודדים. כלומר, זה מתחיל מאימות גישה ונגמר סינון תנועה, כך שניתן להגדיר אבטחת מידע בענן לצרכים המדויקים של העסק.

אופן העברת האבטחה בענן תלוי בספק הענן הבודד או בפתרונות האבטחה בענן. יחד עם זאת, יישום תהליכי אבטחת מידע בענן אמור להיות אחריות משותפת של בעל העסק וספק הפתרונות.

למה אבטחת מידע בענן חשובה?

עסקים שמבצעים את המעבר לענן, חייבים להשתמש בשירותי אבטחת מידע בענן. איומי אבטחה מתפתחים כל הזמן והופכים להיות מתוחכמים יותר, ומחשוב ענן נמצא בסיכון. מסיבה זו, חיוני לעבוד עם ספק ענן שמציע אבטחה ברמה הטובה ביותר שמותאמת אישית לתשתית שלכם.

אבטחת מידע בענן מציעה יתרונות רבים, שכוללים:

אבטחה מרכזית

כמו שמחשוב ענן מרכז את היישומים והנתונים, אבטחת מידע בענן מרכזת את ההגנה. רשתות עסקיות מבוססות ענן מורכבות ממכשירים רבים ונקודות קצה. ניהול גורמים אלה משפר באופן משמעותי את ניתוח התעבורה וסינון התנועה, ומייעל את הניטור אחר אירועי רשת. 

תוכניות שחזור נתונים אחרי קריסת מחשב ניתנות גם ליישום ולפעולה בקלות כאשר הן מנוהלות במקום אחד.

עלויות מופחתות

אחד היתרונות של השימוש באחסון נתונים ואבטחת מידע בענן הוא שניתן לבטל את הצורך בהשקעה בחומרה ייעודיות. 

אפשרות זו מפחיתה את ההוצאות וספקת תכונות אבטחה יזומות המציעות הגנה מסביב לשעון, ללא התערבות אנושית, או עם פיקוח אנושי מועט.

אבטחת מידע בענן פירושה ניהול מופחת

כשבוחרים ספק שירותי ענן או פלטפורמת אבטחת מידע בענן, אפשר להיפרד לשלום מתצורות אבטחה ידניות ועדכוני אבטחה שונים. 

למשימות אלה יכול להיות ניקוז מאסיבי של משאבים, אך כשמעבירים אותם לענן, כל ניהול האבטחה מתרחש במקום אחד ומנוהל באופן מלא בשמכם.

גישה לה, אמינה ומהירה

שירותי מחשוב ענן מציעים את האמינות האולטימטיבית. כשאמצעי אבטחת הענן הנכונים קיימים, משתמשים יכולים לגשת בבטחה לנתונים ויישומים בענן, לא משנה היכן הם נמצאים או באיזה מכשיר הם משתמשים.

חשוב שלארגונים יהיה אמון מלא בביטחון מחשוב הענן שלהם, ושהם יוכלו להיות רגועים בידיעה שכל הנתונים, המערכות והיישומים מוגנים מפני גניבת נתונים, הדלפה, שחיתות ומחיקה. 

כל דגמי הענן רגישים לאיומים. מחלקות IT נזהרות באופן טבעי בהעברת מערכות קריטיות למשימה לענן, וחשוב שיתקיימו הוראות האבטחה הנכונות. אבטחת מידע בענן מציעה את כל הפונקציונליות של אבטחת IT מסורתית, ואפשרת לעסקים לרתום את היתרונות הרבים של מחשוב ענן תוך שמירה על אבטחה, וגם להבטיח כי דרישות פרטיות ותאימות של נתונים מתקיימות.